W środę w naszej parafii będziemy gościć relikwie bł. Carlo Acutisa. Carlo to beatyfikowany 2 lata temu piętnastolatek, który umiłował Eucharystię, a z internetu uczynił skuteczne narzędzie do ewangelizacji. W środę o godz. 18:00 w obecności relikwii Błogosławionego będzie sprawowana Msza św. w intencji młodych z naszej diecezji.

Karol Acutis urodził się 3 maja 1991 w Londynie, gdzie jego rodzice Andrzej i Antonia mieszkali z powodów zawodowych. Gdy rodzina powróciła do Mediolanu, w wieku 7 lat rozpoczął praktykę codziennego uczestnictwa w Eucharystii oraz cotygodniowej spowiedzi świętej.
Był autorem pobożnościowych stron internetowych, o cudach eucharystycznych i o świętych katolickich. Eucharystię nazywał autostradą do nieba. Uczył się grać na saksofonie. Był wychowankiem mediolańskiego Liceum im. Leona XIII o profilu klasycznym.
Jego życiowym mottem były słowa: „Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie”.
Dwa miesiące przed swoją śmiercią dowiedział się, że choruje na białaczkę. Choroba, która u niego miała ostry przebieg, rozwinęła się bardzo szybko. 12 października 2006 zmarł, ofiarowując swoje życie za papieża i Kościół. Został pochowany w Asyżu.
Proces beatyfikacyjny rozpoczęto w archidiecezji mediolańskiej w 2013. 5 lipca 2018 papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności jego cnót, a 21 lutego 2020 zatwierdził cud za jego wstawiennictwem, otwierając drogę do beatyfikacji, która nastąpiła w bazylice św. Franciszka z Asyżu 10 października 2020.
Jego wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 12 października.

Więcej informacji na stronie: www.carloacutis.pl