OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 niedziela Adwentu – 3.12.2023

 1. Intencje Żywego Różańca na grudzień: papieska: za osoby niepełnosprawne – by znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność; parafialna: aby przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia otwierało nasze serca na potrzeby przybyszów, uchodźców i migrantów.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Modlitwa o powołania i za powołanych do służby Bożej w czasie wieczornej adoracji.
 3. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8.oo i 18.oo, ze względu na rangę obchodu Msza św. nie będzie Mszą roratnią, a wg formularza z uroczystości. W tym dniu nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne: odbędą się one w sobotę – dla kandydatów z klas ósmych o godz. 11.oo, a dla kandydatów z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych o godz. 12.oo.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Z tej okazji po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 6. Za tydzień na Mszę św. o godz. 12.oo zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na Mszy św. błogosławieństwo medalików, a po Mszy spotkanie formacyjne.
 7. Dziękujemy wszystkich, którzy przed miesiącem wsparli młodzież oazową poprzez zakup domowych ciast. Przypominamy, że dochód z tej akcji będzie przeznaczony na dofinansowanie udziału w rekolekcjach oazowych. Młodzież, zachęcona rezultatami akcji – a uzbierała 600 zł – pragnie powtórzyć za tydzień swoją ofertę i zapewne wejdzie ona na stałe do kalendarza naszej parafii. Zatem za tydzień po Mszach św. o godz. 10.oo i 12.oo będzie możliwość zakupienia domowych wypieków, przygotowanych przez młodzież.
 8. W Gościu Niedzielnym rozpoczyna się cykl adwentowy, nawiązujący do słów, jakie św. Franciszek usłyszał od Zbawiciela: Odbuduj mój Kościół. Redaktorzy zachęcają nas, byśmy w swoich sercach zbudowali „stajenkę” dla nadchodzącego Pana.
 9. Zaproszenia:
  – 9 grudnia w kościele pw. Ducha Świętego zostanie wykonana kantata Dekalog. Jest to dzieło na baryton, chór, narratorów, organy i smyczki, skomponowane przez Igora Jankowskiego, a inspirowane nauczaniem Jana Pawła II. To wydarzenie muzyczne będzie miało miejsce o godz. 19.15.
  – w niedzielę 10 grudnia po Mszy św. o godz. 10.oo w naszym kościele zjednoczone chóry Miłosierne Słowiki z naszej Parafii oraz Orantes z Parafii pw. Ducha Świętego zaśpiewają Akatyst ku czci Bogurodzicy. Akatyst trwa kilkadziesiąt minut, a wykonuje się go i słucha na stojąco, ale z pewnością warto poświęcić ten czas i wysiłek, aby w taki właśnie sposób oddać cześć Matce Bożej.
 10. Rozpoczynamy czas Adwentu, przygotowania na powtórne przyjście Pana na końcu czasów oraz w tajemnicy Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 18.oo. Dzieci zachęcamy do przygotowania serduszek z wypisanymi dobrymi uczynkami oraz do przynoszenia lampionów, wzorem lat ubiegłych będzie też możliwość skorzystania ze świec wyłożonych na stoliku.
  Dzieci we wtorki i piątki po roratach zapraszamy do salki przy zakrystii na kakao oraz słodkie wypieki, a w środy na zajęcia z animatorami.
 11. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji na smartfony o nazwie ojaniemoge, która może nam pomóc w duchowym przeżyciu adwentu. Szczegóły na plakacie w przedsionku.
 12. Osoby starsze i chore, które nie mogą dotrzeć do kościoła, a przed Świętami chciałyby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz przyjąć Komunię św. mogą zgłosić taką chęć telefonicznie.
 13. Możemy zaopatrywać się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Cena dużej świecy – 20 zł, mniejszej 10 zł, można też złożyć większą ofiarę. Za dobrowolną ofiarą możemy też otrzymać pobłogosławiony opłatek na Wieczerzę Wigilijną. Do następnej niedzieli możemy składać „Torby Miłosierdzia” z produktami przeznaczonymi na pomoc potrzebującym.
 14. Jako duszpasterze pragniemy poznawać naszych Parafian i spotykać się nimi również w miejscach gdzie na co dzień mieszkają i żyją. Podejmujemy więc inicjatywę, by odwiedzić Parafian w ich domach (w niektórych miejscach od lat znana jest ona jako „kolęda”). Ze względów organizacyjnych prosimy jednak o zasygnalizowanie chęci spotkania się z kapłanem. Możemy to uczynić wypełniając karteczki, które są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła i przekazując je na tacę, ale także przez zgłoszenie w zakrystii, w biurze parafialnym lub elektronicznie – każdy sposób przekazania tej informacji jest równie dobry. Prosimy przekazywać zgłoszenia do świąt Bożego Narodzenia, tak by po Świętach mógł powstać plan kolędy – wtedy każda z zainteresowanych rodzin otrzyma informację o dokładnym terminie spotkania.
  Prosimy też o przekazanie tej informacji osobom, które z różnych względów nie usłyszą jej bezpośrednio w kościele, tak, by wszyscy chętni mogli kolędę przyjąć.