OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

 1. Dzisiaj o godz. 16:00 w kościele filialnym w Skotnikach odbędzie się uroczysta Msza św. dziękczynna kończąca kolejny etap prac remontowych. Celebracji Mszy św. będzie towarzyszył śpiew chóru „Miłosierne Słowiki”.
 2. W czwartek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Na Mszy św. zgodnie z tradycją pobłogosławimy świece (gromnice).
 3. W czwartek obchodzimy również dzień życia konsekrowanego. Pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim osobom konsekrowanym za ich wkład w kształtowanie oblicza Kościoła. W ten dzień pamiętajmy o siostrach Niepokalankach, Albertynkach i Służebniczkach, które posługują w Szczecinku. Ofiary złożone na tacę w ten dzień zostaną przekazane na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
 4. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Błażeja. Zapraszamy do uczestnictwa w obrzędzie błogosławieństwa św. Błażeja, w którym prosić będziemy, aby Bóg strzegł nas przed chorobami gardła i wszelkim złem.
 5. W tym tygodniu przypada I środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjnie w te dni będą miały miejsce okolicznościowe nabożeństwa.
 6. W piątek i sobotę comiesięczne całonocne czuwanie. Zapraszamy chociaż na chwilę spotkania z Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18:45 – konferencję na temat rzeczy ostatecznych wygłosi posługujący w naszej parafii dk. Ksawery Kalicki. Program czuwania jest wywieszony w kruchcie i umieszczony na stronie internetowej. Adoracja w godzinach 24:00 – 6:00 będzie przeniesiona do kaplicy seminaryjnej na plebanii. Wejście do kaplicy będzie możliwe po kontakcie telefonicznym na numer parafialny.
 7. W piątek ks. Proboszcz, a w sobotę ks. Wikariusz odwiedzą swoich chorych.
 8. W sobotę ulicami naszego miasta przejdzie kolejny męski różaniec – wynagradzająca modlitwa różańcowa mężczyzn, za zniewagi, grzechy i bluźnierstwa. Wymarsz o godz. 14.00 spod kościoła mariackiego, w którym na zakończenie procesji będzie sprawowana Eucharystia.
 9. W sobotę zmiana tajemnic Żywego Różańca. Wszystkich należących do tej modlitewnej wspólnoty zapraszamy na godz. 17:15 na krótkie spotkanie, modlitwę różańcową i Eucharystię.
 10. Informacje liturgiczne: zgodnie z obowiązującymi zasadami liturgicznymi podczas Credo (wyznania wiary) na słowa „i za sprawą Ducha Świętego.” aż do słów „…i stał się człowiekiem” w geście pokory czynimy skłon. Natomiast w Gloria, czyli „Chwała na wysokości Bogu na słowa „Jezu Chryste” – pochylamy głowy.
 11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy, wytrwałości w łasce Boga, błogosławionej niedzieli oraz obfitującego w dobro i życzliwość ludzką tygodnia.