OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022

 1. Dziękujemy za złożone ofiary na remont kościoła. Zebraliśmy na ten cel 1997 zł.
 2. Siostry Szensztackie zapraszają do sanktuarium na Górze Chełmskiej na spotkanie dla kobiet. W programie: modlitwa, konferencja, warsztat, ciepły posiłek, różaniec, Msza Święta. Spotkanie odbędzie się 1 października w godz. 10.00 do 16.00.
 3. W środę z racji przypadającej rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki zapraszamy włączenia się w ogólnopolską inicjatywę modlitewną „Koronka na ulicach świata”. Zgodnie z propozycją Biskupa Edwarda Dajczaka odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 przed naszym kościołem. Tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w tym wydarzeniu Biskup Diecezjalny zaprasza, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 4. Proboszcz w piątek, a ks. Wikariusz w sobotę odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca, oto program nabożeństw:

6:30 – Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP

7:00 – Nabożeństwo I soboty

8:00 – Msza św.

15:00 – Msza św. wieńcząca Męski Różaniec, który wyruszy z parafii mariackiej, aby przybyć do naszej świątyni na Eucharystię.

17:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa różańcowa

18:00 – Msza św. i wymiana tajemnic Żywego Różańca.

Po Mszy św. wieczornej nie będzie już wystawienia Najświętszego Sakramentu.

 1. W najbliższą sobotę rozpoczyna się październik, miesiąc Różańca Świętego. W październiku różaniec będzie prowadzony przez wyznaczone grupy – Róże Różańcowe naszej parafii oraz wybrane osoby ze wspólnot parafialnych. Nabożeństwo różańcowe będzie odbywało się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:45 (środa i sobota ok. 19:00), w niedziele o godz. 16:15. Różaniec dla dzieci w poniedziałki i piątki o godz. 17:00.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 10:00 zapraszamy Rodzinę Przyjaciół Seminarium na Mszę św. rozpoczynającą tegoroczną formację kleryków na roku propedeutycznym. Po Mszy św. spotkanie z klerykami w salce na plebanii.
 2. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami potrzeby i funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego.
 3. Osoby dorosłe, które po odpowiednim przygotowaniu pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania proszone są o zgłoszenie się osobiście lub telefonicznie do ks. Proboszcza.
 4. Zapraszamy wszystkich chętnych dzieci, młodzież oraz dorosłych do służby przy ołtarzu czyli do posługi ministranckiej. Kandydatów prosimy o kontakt w zakrystii lub bezpośrednio z ks. Dawidem.
 5. Wszystkim parafianom i gościom, życzymy pokoju serca i wielu łask wypływających z Miłosiernego Serca Jezusa.