wszystkich_swietych

1.11. – Uroczystość Wszystkich Świętych

Msze św. w parafii Miłosierdzia Bożego wg porządku niedzielnego: 7:30; 9:00 (Skotniki); 10:00; 12:00; 15:15; 17:00.

Od godz. 9:00 do 12:45 przy kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinku odmawiany będzie różaniec połączony z wypominkami za zmarłych. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie podczas nawiedzania grobów, nawet na chwilę. Wypominki będą przyjmowane do godz. 12:00 w punkcie przy kaplicy oraz w pobliżu kwatery wojskowej. Ofiary z wypominek przeznaczone są zwyczajowo na potrzeby Bursy w Szczecinku prowadzonej przez Caritas.

O godz. 13:00 przy kaplicy cmentarnej rozpocznie się nabożeństwo słowa z procesją przez cmentarz.

Ważna informacja: Na naszym cmentarzu w tym dniu nie będzie celebrowana Msza Święta. Wiernych prosimy o wzięcie udziału w Eucharystii w kościołach, zgodnie z porządkiem przewidzianym w poszczególnych parafiach. Przypominamy, że uczestnictwo w Mszy Świętej w Uroczystość Wszystkich Świętych jest dla katolików obowiązkowe.

2.11 – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

– Msze św. w parafii Miłosierdzia Bożego: 8:00; 9:30 (Skotniki); 15:15; 18:00.

– o godz. 15:00 – w kościele parafialnym: Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych

– o godz. 16:15-18:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz wypominki za zmarłych

– O godz. 18:00 w kościele Narodzenia NMP zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na naszym miejskim cmentarzu oraz za zmarłych poleconych tam w modlitwie wypominkowej 1 listopada.

– O godz. 19:30 przy kaplicy cmentarnej rozpocznie się procesja przez cmentarz z modlitwą za zmarłych związana z Dniem Zadusznym.

 

Odpust za dusze w czyśćcu cierpiące

Zachęcamy do praktyki zyskiwania odpustów za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust jest to darowanie wobec Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy.

Jest to z naszej strony forma uczynku miłosierdzia względem zmarłych i wyraz serdecznej pamięci o nich, ożywionej wiarą w życie wieczne.

Odpust zupełny dla dusz czyśćcowych mogą zyskać wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych choćby tylko w myśli. W dniu 2 listopada odpust ten można także zyskać nawiedzając kościół lub kaplicę i odmawiając tam za zmarłych Ojcze nasz i Wierzę.

Odpust zyskuje osoba, która – oprócz wykonania czynności przewidzianej dla tego odpustu – jest w stanie łaski uświęcającej, wyklucza wszelkie przywiązanie do grzechu – nawet powszedniego, ma intencję zyskania odpustu i wykonania we właściwy sposób czynności wskazanej przez Kościół oraz przystąpi do spowiedzi sakramentalnej, Komunii eucharystycznej i pomodli się w intencjach Ojca Świętego.

Odpust zupełny zyskuje się tylko raz w ciągu dnia, dlatego po jednej spowiedzi można zyskać wiele odpustów, ale w kolejnych dniach. Z każdym odpustem winna się łączyć jedna Komunia i jedna modlitwa w intencjach papieskich.