Plakat DKCH w wersji pomniejszonej

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wracamy do Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku, które rozpoczną się trochę wcześniej niż w latach ubiegłych, bo już w niedzielę 5 września. 

„Czas to miłość” – słowa Kard. Stefana Wyszyńskiego stały się myślą przewodnią tegorocznego programu, który być może jest skromniejszy od programu z lat poprzednich (z racji ciagle trwajacej pandemii), ale jak ufamy dostarczy wielu bogatych  przeżyć duchowych wszystkim uczestnikom. Zgodnie z przyjętym  hasłem  wydarzenia będą uwypuklały głównie postać Prymasa Tysiąclecia jako przygotowanie  do jego  beatyfikacji, “Życie jest większe od legend”  to widowisko teatralne jemu właśnie poświęcone, które zostanie wystawione na Muszli koncertowej w niedzielę 5 września o godz. 14:00 (wstęp wolny) w wykonaniu aktorów Teatru A z Gliwic.

Od 5 do 15 września przed kinem “Wolność” będzie  możliwość zwiedzania wystawy plenerowej “Prymas Tysiąclecia”.  Natomiast do kina “Wolność” zapraszamy 9 września o godz. 18:00 na film “Z miłości do Joey”  ukazujący zmagania się z trudami życia przez  parę popularnych, chrześcijańskich wykonawców muzyki country – Joey i Rory Feek (bilety do nabycia w kasie kina w cenie promocyjnej).

Z wyrazami szacunku, Krystyna Czajka-Opanowicz KS „Civitas Christiana”

Program X Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku [pobierz PDF – 170KB]