oswiadczenie_covid19

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

 

Drodzy Parafianie,
z przykrością informuję, że wczoraj po poddaniu się badaniu na obecność wirusa SARS -CoV,- 2 otrzymałem pozytywny wynik testu. Pragnę zaznaczyć, że jak  to wszyscy wiemy, rygorystycznie przestrzegałem zasad reżimu sanitarnego (maseczka, dezynfekcja rąk, w miarę możliwości dystans) szczególnie w kościele i zakrystii. Osoby, z którymi miałem bezpośredni kontakt dłuższy niż 15 min. zostali przeze mnie o tym powiadomieni i przebywają obecnie na kwarantannie (w tym również ks. Wikariusz). Nie potrafię wskazać źródła zakażenia oraz początku infekcji. Jeszcze przed samym badaniem na obecność wirusa poddałem się samoizolacji. Od tego momentu nie pojawiam się w kościele, a wszystkie posługi i celebracje liturgiczne odbywają się wg normalnego porządku dzięki braterskiej pomocy innych kapłanów. Natomiast w tej sytuacji wszelkie konieczne sprawy proszę załatwiać telefonicznie.

Przebieg mojej choroby jest na dziś łagodny i przypomina przeziębienie. Nie wolno jednak jej lekceważyć i bardzo proszę o czujność w przypadku pojawienia się u kogoś symptomów choroby.

Bardzo serdecznie dziękuję za wszelkie, kierowane pod moim adresem, słowa wsparcia, życzliwości, pomocy oraz modlitwę. Z bólem przyjmuję informację, że nie będę fizycznie obecny podczas parafialnego odpustu w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Jednak ściany plebani i kościoła nie mogą zatrzymać pragnienia serca. Każdego dnia duchowo, przez miłość i modlitwę, łączę się z Wami stając przy ołtarzu Chrystusa Pana i pod obrazem Jezu ufam Tobie.

 

Z kapłańskim błogosławieństwem 
Radosław Suchorab – proboszcz