OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Niedziela Zwykła – 13.06.2021


  1. Wspólnota roku propedeutycznego zaprasza Rodzinę Przyjaciół Seminarium na spotkanie i ognisko dzisiaj o godz. 18:00 w ogrodzie za domem parafialnym.
  2. Rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania kolejnego rocznika młodzieży. Uczniów klas 7. oraz dorosłych pragnących przyjąć ten sakrament prosimy o zgłaszanie się do ks. Dawida po odbiór deklaracji.
  3. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na KUL oraz na cele kształcenia w diecezji. Za tydzień, jak w każdą III niedzielę miesiąca taca zostaje przeznaczona na potrzeby tutejszego kościoła.
  4. Za tydzień prosimy o modlitwę za kleryków, którzy kończą swój roczny pobyt w naszej parafii, prosimy również o modlitwę za Siostrę Bolesławę, która kończy swoją posługę w Szczecinku. Pragniemy dziękować Bogu za jej pięcioletnią posługę w parafii, szczególnie za jej zaangażowanie w pracy z dziećmi.
  5. Za tydzień 20.06 czerwca przezywać będziemy odpust z racji wspomnienia św. Brata Alberta, przeniesionego z 17 czerwca. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz do wspólnego biesiadowania na placu, przy kościele, po Mszy św. o godz. 18:00. Za symboliczną opłatę będzie można zjeść kiełbasę z grilla oraz kawałek ciasta. Będzie to sposobność do wsparcia remontu naszego kościoła. Pragniemy również, przy sprzyjającej pogodzie, zorganizować pieszą pielgrzymkę ze Szczecinka do Skotnik. Grupa pielgrzymów dołączy do naszej Mszy św. oraz do wspólnego spotkania i zabawy. Z racji odpustu nie będzie Mszy św. o godz. 9:00.
  6. Na stoliku, przy wyjściu z kościoła, możemy zakupić książkę „O Kościele Jezusa Chrystusa dzisiaj”, która jest jednocześnie księgą pamiątkową dedykowaną śp. Księdzu Doktorowi Wojciechowi Wójtowiczowi, tragicznie zmarłemu Rektorowi WSD w Koszalinie. Cena – 30 zł.
  7. W Gościu Niedzielnym artykuły m.in.: o trudnym temacie obozów zagłady Auschwitz-Birkenau, akcie poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz o Henryku Pobożnym, którego proces beatyfikacyjny rozpoczął się w diecezji legnickiej.
  8. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie, szczególnie tym, którzy pomagają w liturgii, troszczą się o czystość kościoła, o dekoracje, teren przykościelny i kaplicę Matki Bożej. Za wszelkie dobro duchowe i wsparcie materialne serdecznie dziękujemy.
  9. Wszystkim parafianom i gościom, życzymy pokoju serca i wielu łask wypływających z Miłosiernego Serca Jezusa.