OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.01.2023

  1. Dziękujemy za obecność i modlitwę podczas sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu. Spotkanie z Jezusem w Eucharystii to znak naszej wiary i miłości do Boga. Wierzymy, że to trwanie na modlitwie przed Bogiem przyniesie pomoc i obfite duchowe owoce, nie tylko modlącym się, ale wszystkim osobom i rodzinom tworzącym naszą wspólnotę wiary w Skotnikach.
  2. W sobotę 11 lutego we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy Światowy Dzień Chorych. W ten dzień w parafii dodatkowa Msza święta o godz. 10:30 z możliwością otrzymania sakramentu namaszczenia chorych. Sakrament ten udzielany jest wszystkim chorym, będącym w niebezpieczeństwie śmierci, osobom starszym lub oczekujących na operację. Może być on przyjmowany wielokrotnie w zależności od stanu zdrowia. Prosimy, aby zorganizować dla chorych transport do kościoła, umożliwiając im w ten sposób uczestnictwo w Eucharystii i przyjęcie sakramentu namaszczenia chorych. Dla chętnych w Skotnikach, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tej Mszy św., proponujemy przyjęcie tego sakramentu za tydzień w niedzielę po Mszy św.
  3. W związku ze zmianą fundacji pomagającej w uzyskaniu 1,5 % na cele parafii, prosimy o chwilowe wstrzymanie się z przekazywaniem środków na podany wcześniej KRS (0000475218). Próba przekazania funduszy na ten numer nie zostanie zaakceptowana przez system. W najbliższym czasie zostanie podany nowy numer KRS. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.
  4. Naszą wdzięczność wyrażamy osobom pomagających w właściwym funkcjonowaniu kościoła. Dziękujemy za wszelką pomoc w trosce o piękno (dekoracje, kwiaty), porządek, sprawy urzędowe, remontowe, posługę liturgiczną, i inne.
  5. Zapraszamy na spotkanie duszpasterskie dzisiaj o godz. 18:30 w Domu Bożej Opatrzności. Zostaną na nim omówione sprawy duszpasterskie oraz te związane z funkcjonowaniem kościoła, podsumowaniem remontu i dalszych prac w kościele.
  6. Wszystkim parafianom i gościom, mieszkańcom Skotnik, życzymy wytrwałości w łasce Boga, błogosławionej niedzieli oraz obfitującego w dobro i życzliwość ludzką tygodnia. Niech Pan obficie błogosławi nam i całej wspólnocie parafialnej.