OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021


 1. W ten szczególny dzień pragniemy wielbić Boga za dar Jego niezgłębionego Miłosierdzia. Jako parafia Miłosierdzia Bożego czujemy się zaproszeni, by o Miłosierdzie Boże błagać dla nas i całego świata, by je głosić i nieść innym. Bogu niech będą dzięki za wszystkie łaski, które z naszego parafialnego kościoła spływają na nas, nasze rodziny i naszych bliskich.
 2. Dzisiaj o godz. 15:00 w kościele parafialnym nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a po nim uroczysta Msza św. Osoby, które z racji ograniczeń nie będą mogły uczestniczyć we Mszy św. w kościele, będą mogły to zrobić na placu kościelnym od strony kaplicy Matki Bożej. Tam również, jeśli będzie taka potrzeba, kapłan udzieli Komunię Św.
 3. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na cele charytatywne. Jednocześnie dziękujemy osobom, które należą do parafialnej Caritas za ich zaangażowanie i gorliwą posługę dla biednych i potrzebujących.
 4. Za tydzień jak w każdą III niedzielę miesiąca taca przeznaczone na potrzeby kościoła w Skotnikach.
 5. 17 kwietnia w naszym mieście odbędzie się pogrzeb dzieci utraconych, tzn. dzieci, które urodziły się martwe w wyniku poronień. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 6. Z racji pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa Sars-COV-2 jestem obecnie w izolacji natomiast ks. Wikariusz pozostaje w kwarantannie. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie, kierowane pod naszym adresem, słowa wsparcia, życzliwości, pomocy oraz modlitwę. Z bólem serca przyjęliśmy informację, że nie możemy być fizycznie obecni podczas parafialnego odpustu w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W tym czasie duchowo łączymy się z Wami stając przy ołtarzu Chrystusa Pana i pod obrazem Jezu ufam Tobie.
 7. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc w czasie trwania naszej izolacji i kwarantanny kapłanom i klerykowi, którzy zapewnili ciągłość posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Dziękujemy za pomoc ks. Rafałowi Dreslerowi, ks. Zbigniewowi Woźniakowi, ks. Janowi Kalenikowi, o. Arturowi Modzelewskiemu, o. Wojciechowi Pawlickiemu oraz kl. Markowi Mazgajowi.
 8. Z powodu zaistniałej sytuacji w najbliższy wtorek kancelaria parafialna będzie zamknięta. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny. Odwołana zostaje również Msza św. w środę o godz. 16:30.
 9. W Gościu Niedzielnym m.in.: wywiad z autorem biografii Benedykta XVI przybliżający osobę papieża seniora, historia niezwykłej konserwacji odsłaniającej rzeczywisty wizerunek obrazu Jezusa Miłosiernego pędzla Kazimirowskiego oraz porównanie przesłania Miłosierdzia Bożego i Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 10. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie, szczególnie tym, którzy pomagają w liturgii, troszczą się o czystość kościoła, o dekoracje i teren przykościelny. Za wszelkie dobro duchowe i wsparcie materialne serdecznie dziękujemy.
 11. Wszystkim parafianom i gościom, w rozpoczętym dzisiaj tygodniu, życzymy pokoju serca i wielu łask wypływających z Miłosiernego Serca Jezusa. Niech wzajemna modlitwa będzie dla nas umocnieniem i znakiem braterskiej miłości.