OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.10.2022

 1. Wczoraj, 1 października minęły 2 lata, odkąd w naszej parafii codziennie, przynajmniej przez jedną godzinę, adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i czas spędzony przed Bogiem na modlitwie. Jako parafia wspólnie pokonaliśmy trudny czas pandemii, trudności wynikających z wojny na Ukrainie i sytuacji w Polsce i na świecie. Przed nami wiele wyzwań duchowych, ekonomicznych i budowlanych. Wierzymy mocno, że modlitwa na adoracji i zawierzenie Maryi, którego dokonaliśmy rok temu, przyczynia się do wielkiego błogosławieństwa i Bożej opieki nad nami i naszą parafią.
 2. Rozpoczęliśmy październik poświęcony modlitwie różańcowej. Zachęcamy do tej pięknej modlitwy zarówno w sposób wspólnotowy jak i prywatny. Modlitwa różańcowa w Skotnikach w niedziele i środy po Mszy św., a w pozostałe dni o godz. 18:00 – prowadzona przez mieszkańców Skotnik. Odpowiedzmy na wołanie Matki Bożej do odmawiania różańca.
 3. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.
 4. Dzisiaj o godz. 18:30 zapraszamy do Domu Opatrzności Bożej na spotkanie organizacyjne dotyczące bieżących spraw naszej wspólnoty w Skotnikach.
 5. W środę 5 października obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, przez którą Bóg przekazał światu prawdę o Bożym Miłosierdziu. Przed Mszą świętą odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 6. W środę po Mszy św., nowenna do św. Józefa. Polecamy Jego wstawiennictwu nasze rodziny, wszystkich ojców, mężczyzn oraz modlimy się o pracę i godne życie dla naszych parafian.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Prosimy, szczególnie w czwartek, o modlitwę w intencji kapłanów, kleryków oraz o nowe powołania.
 8. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca w Szczecinku całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy choć na chwilkę modlitwy przed Jezusem w Eucharystii dzieci, młodzież i dorosłych. Po Mszy św. o godz. 18:00 konferencję o „rachunku sumienia” wygłosi ks. Krzysztof Płuciennik, nowy dyrektor Bursy Katolickiej w Szczecinku. Program adoracji dostępny jest na stronie internetowej.
 9. 13 października (czwartek), w ostatni dzień fatimski, przechodząc z figurą Matki Bożej przez ulice parafii w Szczecinku odnowimy akt zawierzenia naszej wspólnoty parafialnej macierzyńskiej opiece Maryi. Odnowienie zawierzenia Matce Bożej w Skotnikach 9 października po Mszy św. procesja z figurą Maryi i różaniec.
 10. Najnowszy Gość Niedzielny extra poświęcony jest św. Faustynie Kowalskiej. Polecamy to specjalne wydanie poświęcone tak bliskiej nam Świętej i dziełu Bożego Miłosierdzia.
 11. Wszystkim parafianom i gościom, wszystkim mieszkańcom Skotnik życzymy pokoju serca i wielu łask wypływających z Miłosiernego Serca Jezusa.